
Adomány szállítás
2024.05.02., csütörtök - Látogatás a Heim Pál kórházban
A tegnapi különjárat után ma a Heim Pál Gyermekkórháznál kezdtük a délelőttöt és átadtuk a gyermekek részére gyűjtött rengeteg plüssállatot.
Ha emlékeztek még a korábbi cikkünkre, amikor az Állatorvostudományi egyetem felvonulásán vettünk részt, tele volt az autóbusz szélvédője plüssel. Nos hát az nem véletlenül volt ott. Közös kezdeményezésre gyűjtésbe kezdtünk az egyetemistákkal, és végül a képen látható mennyiséggel tudtunk zárni. A kép megmutatja, hogy mire képes az összetartás ha egy jó célról van szó, ezért rendkívül hálásak vagyunk mi is!
Ma elérkezett a szállítás időpontja, így a kórházban indítottuk a napot, hogy sok-sok beteg gyereknek tudjunk örömet okozni. A kórházi dolgozók közül mindenki rendkívül kedves és segítőkész volt, így hamar át tudtuk adni a gyűjteményt. Ezúton is köszönjük a munkátokat, fantasztikusak vagytok!
A gyermekkórházak világa különleges és gyakran nehéz helyszín a legkisebbek számára. Betegség, fájdalom, ismeretlen orvosi eszközök és idegen környezet veszi körül a gyerekeket, ami félelemmel és szorongással töltheti el őket. Egy egyszerű, mégis varázslatos dolog azonban képes enyhíteni ezeket az érzéseket: egy puha, ölelhető plüssállat. A gyermekek számára a játék nem csupán szórakozás – a játék a megküzdés egyik módja is. Egy plüssállat biztonságot és komfortérzetet adhat. Amikor egy kisgyermek fájdalmat érez, egy műtét előtt áll, vagy épp hiányzik neki a családja, egy ölelhető figura – legyen az egy maci, nyuszi vagy unikornis – segíthet neki megnyugodni. A plüss állatok gyakran „barátként” jelennek meg a gyerekek világában, és ebben a szerepben valódi lelki támaszt nyújtanak. A gyermekkórházak igyekeznek barátságosabbá tenni a környezetet, de sokszor ez nem elegendő. A plüssök nemcsak a gyerekeknek, hanem a szülőknek is megnyugtatóak lehetnek, hiszen tudják, hogy gyermekük nem teljesen egyedül van. A nővérek és orvosok is gyakran használják a plüssöket terápiás eszközként, például injekció vagy vizsgálat előtt „eljátsszák” rajtuk a beavatkozást, így a gyerek kevésbé fél.